Piotr Mitka


Nazywam się Piotr Mitka i jestem muzykiem z Krakowa. Uczę grać na skrzypcach, gitarze i ukulele, a już kilka lat temu skończyłem tutejszą Akademię Muzyczną. Jako student praktykowałem nauczanie, starając się zdobyć środki na moją drugą pasję, którą jest produkcja muzyczna. Żeby grać więcej i częściej stworzyłem kwartet smyczkowy Dobry Ton, który otworzył mi drogę do koncertowania w Polsce i za granicą. Uwielbiam tworzyć filmy o muzyce, uczyć się nowych języków i poznawać ludzi.

W wolnych chwilach jeżdżę bez opamiętania na rowerze i skaczę na trampolinach. Jestem również harcerzem ze stopniem instruktorskim przewodnika. Całe życie spędziłem na zbiórkach i obozach, stale opiekując się swoimi podopiecznymi i organizując zajęcia. Tam nauczyłem się też grać na gitarze. Wszystko co chcesz o mnie wiedzieć, może znajdować się tutaj, ale szczerze mówiąc nie musisz tego czytać, bo wolę Cię poznać osobiście!

Od dwudziestu lat gram na skrzypcach. To mój główny kierunek i narzędzie, które wprowadziło mnie do świata muzyki. Mam za sobą całą masę egzaminów, przesłuchań, konkursów oraz małych sukcesów, które sprawiły, że dotarłem do tego punktu. Aktualnie biorę udział w przeróżnych projektach, poczynając od występów duetowych do ogromnych rozmiarów orkiestr symfonicznych z 250 osobami na scenie w Polsce i za granicą. Współpracuję ze świetnymi muzykami i ciągle rozwijam nowe inicjatywy, bo uważam, że muzyka jako kultura jest nam w obecnych czasach wyjątkowo potrzebna. Jeżeli chcesz zobaczyć mnie “w akcji”, chętnie podpowiem co warto posłuchać i dlaczego.

Około 7 lat temu doszedłem do wniosku, że połączę to, co potrafię robić najlepiej z harcerstwem. Jako aktywny instruktor ZHP wiedziałem doskonale jak rozmawiać z dziećmi, w związku z czym zacząłem jeździć na rowerze do wybranych uczniów i zarabiać w ten sposób na życie. Wkrótce udało mi się dostać na studia i wynająć pokój na ulicy Asnyka. Przez kilka lat poznałem mnóstwo ludzi, starszych i młodszych, którym lepiej lub gorzej starałem się przekazać swoją wiedzę. Uczyłem bardzo dużo, bo sprawiało mi to ogromną przyjemność, ledwo godząc wszystko ze studiami i swoim zamiłowaniem kompozytorskim oraz podróżami. Zdobyłem również uprawnienia pedagogiczne i ciągle rozwijam się pod tym kątem. Zawsze starałem się to robić coraz lepiej, a teraz jestem tutaj, z moją domową Akademią Muzyki.

Dobry Ton kwartet powstał z potrzeby grania muzyki innej niż klasyka. Chociaż uwielbiam Beethovena i Mozarta, chcieliśmy zaproponować odbiorcom coś tradycyjnego i nowego zarazem - komercyjną muzykę rozrywkową w aranżacji na dwoje skrzypiec, altówkę i wiolonczelę. Już na studiach znalazłem ludzi zafascynowanych tym pomysłem i stworzyliśmy skład, w którym gramy na ślubach, imprezach firmowych czy festiwalach. Sam aranżowałem pojedyncze kawałki autorstwa Bruno Marsa, Adele ,czy bajek Disneya. W Dobrym Tonie możemy zagrać na życzenie każdy numer, ale tylko w najlepszym wydaniu. Zachęcam do polubienia naszego składu!

Dołącz do kwartetu smyczkowego

Moim głównym celem w życiu zawsze było tworzenie swojej muzyki. Chciałem ją wyrażać po swojemu. Potrzebowałem do tego mikrofonów, studia, świetnych instrumentów, dobrych głośników, szybkiego komputera, umiejętności realizatorskich, obsługi programów i wielu innych. Pierwsze moje produkcje opierały się więc głównie na darmowych syntezatorach i drobnych nagraniach. W miarę upływu czasu tworzyłem coraz więcej, zajmując się również produkcją bajek dla dzieci, muzyki do filmów, reklam i nagrań lektorskich. Podczas studiów jeździłem na kursy, zacząłem nawet drugi kierunek: realizacja dźwięku w Nysie i ostatecznie udało mi się osiągnąć kilka sukcesów, w tym I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki WWMF, drugie miejsce na festiwalu muzyki elektronicznej w Cekcynie, czy występ na krakowskim Sofar Sounds

Posłuchaj co klecę:

Tworząc swoją muzykę zacząłem w pewnym momencie dodawać do niej swoje zdjęcia i filmy z podróży. Stworzyłem swój pierwszy teledysk podczas wyprawy autostopem do Maroko, gdzie starałem się ukazać piękno natury i dodatkowo wyrazić to za pomocą muzyki. Stale wrzucam do sieci małe i duże produkcje, bo sprawiają mi niesamowitą radość. Jestem ogromnym fanem Pana Casey Neistat, głównie za etykę pracy i nieustanny samorozwój. Gdyby to było możliwe, kręciłbym filmy i tworzył swoją muzykę cały czas.

Aktualnie jestem w trakcie tworzenia kilku projektów dotyczących Domowej Akademii. Uważaj! Możesz kiedyś stać się jego częścią

Przykład:

Podróżowanie w każdej możliwej formie. Uwielbiam przywozić masę zdjęć i filmów z różnych miejsc i poznawać nowych ludzi. Lubię kraje ciepłe i zimne. Mam za sobą całkiem spory bagaż doświadczeń autostopowych i couchsurfingowych. Zawsze staram się odkryć miejsce, w którym jestem i wczuć się w jego rytm od tej prawdziwej strony. Chcę poznawać zwyczaje, sztukę, kulturę.

Akrobatyka zawładnęła moim umysłem, gdy szukałem sposobu na rozluźnienie swoich pleców po długim ćwiczeniu na skrzypcach. Obecnie nie mogę długo bez niej wytrzymać.

Jestem wielkim fanem samorozwoju, a więc również nauki, organizacji przedsięwzięć i ciekawych projektów. Uwielbiam nowinki technologiczne oraz zagadnienia nauki i nauczania.

Domowa Akademia Muzyki

Domowa Akademia Muzyki to inicjatywa w której stawiam na świetny kontakt oraz szczerą relację. Jeżeli masz wątpliwości co do swojej nauki, swojego nastawienia lub miałeś już wcześniej problemy z nauczycielami muzyki, opowiedz mi o tym! Pogadamy o Twoich doświadczeniach i zaplanujemy Twoją naukę.

Co robię?


Jestem nauczycielem gry na skrzypcach, ukulele oraz dowolnego rodzaju gitarach. Nauczę również zasad muzyki, wykształcę Twój słuch i przygotuję do egzaminów.

Gdzie i jak?


Lekcje odbywają się w Krakowie na ulicy Staszica koło Krowoderskiej, gdzie wynajmuję swoje mieszkanie. Częstotliwość zajęć powinna być dopasowana do Twoich wymagań oraz ambicji i dobrze, gdy odbywają się nie rzadziej niż raz w tygodniu. Długość lekcji to standardowa godzina, podczas której wymagam od ucznia pełnego skupienia.

Kogo uczę?


Pracuję w każdym przedziale wiekowym - potrafię dopasować sposób nauczania do wieku ucznia. Podpowiem Ci jak zacząć, wybrać instrument, opiekować się nim i na co zwrócić uwagę.

Jaki jest koszt?


Koszt lekcji jest zależny od poziomu zaawansowania i wieku ucznia. Jeżeli masz pytania, nie czekaj, tylko napisz do mnie!

Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz. A spróbować zawsze warto.


Napisz!