Domowa Akademia Muzyki

Nauka gry na skrzypcach.

Skrzypce

Skrzypce potrafią przenieść do innego świata - głównie za sprawą zaangażowania całego ciała, oraz bliskości instrumentu. Muzyka, która płynie za sprawą pocierania smyczka o struny daje wielką przyjemność, a piękne granie - olbrzymią satysfakcję.

Jest też ciemna strona. To jeden z najtrudniejszych instrumentów, głównie ze względu na konieczność synchronizacji wielu elementów, sposób kontroli dźwięku oraz jego emisji. Zaczynając grę na skrzypcach trzeba uzbroić się w cierpliwość i ambicje.

Jeżeli nie masz skrzypiec i nie planujesz większego wydatku, zawsze możesz je wypożyczyć! Koszt wypożyczenia zazwyczaj wynosi około 80 zł na miesiąc.

Kim jestem i dlaczego to robię?

Nazywam się Piotr Mitka i jestem założycielem Domowej Akademii Muzyki.

Jestem czynnym muzykiem i występowałem niezliczoną ilość razy na dużych scenach jako solista w kwartecie smyczkowym Dobry Ton (ICE, TORWAR) oraz na mniejszych w Polsce, Europie i Azji. Edukację muzyczną zacząłem w wieku 6 lat, przez co mogę śmiało powiedzieć że muzyka to całe moje życie. Studia muzyczne ukończyłem w Krakowie już kilka lat temu i od tego czasu, razem z moim kotem Urwisem prowadzę swoją Akademię.

Nauczanie to proces, który poznałem już w liceum muzycznym, kiedy to po raz pierwszy postanowiłem pokazać swój sposób rozumienia muzyki. Od tamtej pory ukończyłem studium pedagogiczne, przeprowadzałem wiele warsztatów i zajęć muzycznych, byłem ściśle związany ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, gdzie rozwinąłem swoją pracę z dziećmi i młodzieżą. Jako muzyk potrafię grać i występuję jako skrzypek, gitarzysta oraz ukulelista.

Umów się na pierwszą lekcję!

Na pierwszej lekcji pogadamy o Twoich celach i oczekiwaniach. Sprawdzę Twoje naturalne predyspozycje muzyczne, czyli jak szybko będziesz w stanie dojść do swojego celu. Opowiem szczegółowo każdy etap. To od Ciebie zależy czy się podejmiesz! Mam bardzo dużo czasu, bo sam planuję sobie każdy dzień pracy.